aktualność

Dożynki w Krzeszowie

Opublikowano: 11/09/2023

W sobotę 9 września w Krzeszowie odbyły się Dożynki Gminy Kamienna Góra. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna w krzeszowskiej bazylice. Po mszy barwny korowód dożynkowy poprowadził Zespół "Olga" z Kamiennej Góry oraz "Złote Nutki" z Przedwojowa. Tradycyjny obrzęd dożynkowy misterium chleba zaprezentował "Teatr między nami", grupa młodzieży działająca przy CBK Krzeszów. Na akordeonie po mistrzowsku zagrał Paweł Stawiarski, a do skocznej zabawy porwały publiczność "Słowianki". Wieczór należał do "Pabla", który swoją muzyką rozgrzał zebraną publiczność.

Starostami dożynek w bieżącym roku byli Lucyna i Sylwester Wańczykowie.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i przyznano odznaczenia od Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W konkursie na najpiękniejszy wieniec triumfowało sołectwo Przedwojów, które otrzymało bon o wartości 2000 zł, na drugim miejscu podium uplasowało się sołectwo Ptaszków, które otrzymało bon o wartości 1500 zł. Na podium znalazło się także sołectwo Czadrów, które otrzymało bon o wartości 1000 zł. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Kochanów i bon o wartości 500 zł. Gratulujemy.

W wydarzeniu wziął udział starosta Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, Przewodniczący Rady Andrzej Mankiewicz oraz radni powiatowi.